Методичні рекомендації щодо проведення дистанційного екзамену (диференційного заліку) на період карантину в КЗ «Маріупольський медичний коледж»

Винниченко Т.В., завідувач відділення КЗ «Маріупольський медичний коледж»

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом «SARS-CoV-2», у зв’язку з установленням карантину на усій території України та забороною відвідування закладів освіти її здобувачами, семестрові заліки та екзамени будуть проводитися дистанційно (у синхронному режимі) із забезпеченням надійної автентифікації здобувачів освіти та жорсткого дотримання карантинних вимог усіма учасниками освітнього процесу. Чергові екзаменаційно-залікові сесії мають проводитись відповідно до затверджених закладами вищої освіти графіків та розкладів.

Диференційний залік в дистанційному режимі проводити з використання додатку Zoom, Skype, Viber та/або освітнього проекту «На урок», з використанням інтернет-зв'язку у вигляді тестування в реальному часі. Тест повинен охоплювати всі теми навчальної дисципліни, містити 20-30 питань та тривати до 20-30 хвилин. Якщо тестування проходить без використання он-лайн тестів, до початку трансляції студент зобов'язаний підготувати бланк для тестових відповідей, оформлений відповідно до затвердженої форми. На початок заліку студент демонструє чистий бланк, із заповненими полями особистих даних. Рекомендовано поділити склад групи на бригади для відвіщення якості візуального контролю за тестуванням. Тестування проводити двома-трьома сесіями зв'язку для підгрупи, яка містить одночасно  не більше 10-15 осіб.

За 10 хвилин до початку диференційного заліку – відео-конференції, необхідно перейти за посиланням-запрошення із зазначенням прізвища, імені та номеру групи, тобто провести пробне підключення та залишатись в режимі очікування, поки організатор конференції не дозволить почати тестування.  

Іспит в дистанційному режимі проводити з використання додатку Zoom, Skype, Viber та/або освітнього проекту «На урок», «Всеосвіта» з використанням інтернет-зв'язку у вигляді тестування в реальному часі або в формі відповіді на питання екзаменаційних білетів у вигляді письмової відповіді або усної відповіді на запитання екзаменаційного білету. Студент оберає номер білету, викладач демонструє на екрані його зміст. В разі письмової відповіді до початку іспиту студент зобов'язаний підготувати бланк для екзаменаційних відповідей, оформлений відповідно до затвердженої форми. На початок екзамену студент демонструє чистий бланк, із заповненими полями особистих даних. За 10 хвилин до початку іспиту – відео-конференції, необхідно перейти за посиланням-запрошення із зазначенням прізвища, імені та номеру групи. Викладач до початку  диференційного заліку/іспиту готує бланк відомості  диференційного заліку/іспиту в зручній формі за зразком, який додається. Бланк заповнюється викладачем, фотографується після закінчення  диференційного заліку/іспиту та оприлюднюється в відповідній групі/спільноті та в групі «Звіти викладачів».

Під час диференційного заліку/іспиту КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :

1) розмовляти (коментувати питання);

2) задавати питання;

3) залишати робоче місце (зникати з екрану);

4) стежити за іншими студентами;

5) жестикулювати.

У разі виявлення порушення правил поведінки на диференційному заліку/іспиті, в момент відповіді на певне питання при індивідуальному опитуванні або під час групової сесії - конференції, адміністратор іспиту буде змушений зараховувати варіант відповіді на відповідне питання як невірне студенту ри індивідуальній відповіді або всім учасникам групової сесії  диференційного заліку/іспиту.

У разі, якщо від час дистанційного іспиту (диференційного заліку) інтернет-зв'язок обірвався, не має змоги встановити надійний інтернет-зв'язок, вийшов з ладу засіб зв'язку, студенту надається можливість пройти іспит (диференційний залік) за окремим графіком. Тести (екзаменаційні білети) робляться в декількох варіантах, всі рівноцінні і всі відповідають програмі. Якщо здобувач освіти з технічних причин не може вчасно пройти іспит (диференційной залік), йому надається той варіант тестів/білетів, що не був використаний під час основного іспиту (диференційного заліку).

Zoom, Skype, Viber підтримується в поточній і двох попередніх основних версіях наступних операційних систем:

  • Apple®macOS®
  • Microsoft®Windows®
  • Chrome OS
  • Ubuntu®і інші дистрибутивиLinux® на базі Debian

Zoom, Skype, Viber підтримується в поточній версії наступних браузерів:

  • Google Chrome
  •  Mozilla®Firefox®
  • Microsoft®Edge® 
  • Apple®Safari®.

Перед початком роботи необхідно надати Zoom, Skype доступ до камери і мікрофону.

Для роботи Zoom, Skype необхідно:

  • Широкосмугове підключення до Інтернету.
  • Вбудована веб-камера або зовнішня камера, підключена через USB.
  • Процесор 2,2 ГГц (Intel i3 / i5 / i7 другого покоління, еквівалентний процесор AMD) або більш потужний для підтримки HD-відео.

Бланк для екзаменаційних (залікових) відповідей

Варіант 1

КЗ «Маріупольський медичний коледж»

Екзаменаційний/заліковий бланк відповідей

з дисципліни «____________________________________________________»

студента групи ________ Іванова Івана Івановича

1.

 

9.

 

17.

 

25.

 

2.

 

10.

 

18.

 

26.

 

3.

 

11.

 

19.

 

27.

 

4.

 

12.

 

20.

 

28.

 

5.

 

13.

 

21.

 

29.

 

6.

 

14.

 

22.

 

30.

 

7.

 

15.

 

23.

 

Помилок -  

8.

 

16.

 

24.

 

 Оцінка -

 

КОНТАКТЫ

87515,  Донецька обл.,
м. Маріуполь, вул. Митрополитська, б. 42

Телефони:
+38 (0629) 34 33 84 - В.о. директора
+38 (097) 428 97 96 - Приймальна комісія

E-mail Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Комунальний заклад «Маріупольський медичний фаховий коледж»
Copyright © 2020. При копировании материалов с сайта ссылка строго обязательна.